Társasjáték-élményekről hosszan és röviden.

Fakockák és minik

Fakockák és minik

Utolsó kommentek:

sarruken 2021.05.21. 18:53:14

@Dimmerkobold: A tojás pont tematikus, asszem valahol a szabálykönyv végén le van írva, hogy a legenda szerint tojásokat is használtak Prága felépítéséhez.

Bejegyzés: Felülmúlható az Underwater Cities sikere?

Dimmerkobold 2021.05.21. 15:31:11

@sarruken: azt nem vitatom hogy a játék összes eleme nagyon gondosan meg van dizájnolva, mint mechanika tervezés, de minimálisan tematikus nagy része, szerintem,. Akkor nem tematikus ha nem lehet bármit mondani egy dologra hogy az a valóságban mit szimbolizál, mire hasonlít, nem lehet kötni semmihez, csak úgy absztrakt ott van. Pl. 1 ablak + 1 tojás = kő, az absztrakt. Ha azt mondom víz+citrom=limonádé akkor tematikus, az ember könnyen emlékszik is rá. A fehér ablak, meg az aranyablak, a piros és a kék korong micsoda azt ember nem mondja meg. Annak is csak mechanikai oka van hogy piros épületet építünk azt az éhségfalon pontozódik, a másik meg pont fordítva - ha jól emlékszem.

Bejegyzés: Felülmúlható az Underwater Cities sikere?

sarruken 2021.05.20. 09:47:08

@Dimmerkobold: jó kérdés, hogy ki miért gondol vagy érez egy játékot tematikusnak. Megrögzött eurósként azért tartom a Prágát tematikusnak, mivel a játék összes eleme nagyon gondosan meg van dizájnolva, és az akcióid egy részével (amikor épületet vagy a városfalat építed) a város fejlődését segíted.

Neked mitől lesz egy euró típusú társasjáték tematikus?

Bejegyzés: Felülmúlható az Underwater Cities sikere?

Dimmerkobold 2021.05.19. 18:27:20

mégis nagyon erősen átjön a téma.?? Én még cikkben se nagyon találtam arról hogy egyáltalán mi a tematika. Építjük a várost pont. Szent Vitus-székesegyház?? Kb senki nem tudja ha a pontozó mátrixra gondolsz. Full absztrakt nekem. Bár nem azt írtad alcímnek hogy tematikus, így lehet jó a téma még ha játék nem is tematikus

Bejegyzés: Felülmúlható az Underwater Cities sikere?

gnoldaeh 2021.01.23. 20:10:17

Látok rációt a házszabályban a rosé esetén, bár szerintem meg lehet magyarázni tematikusan, hogy miért lesz egy adag gyenge és egy adag közepes minőségű szőlőből jó bor. Fel lehet fogni úgy, hogy mivel dupla mennyiségű szőlőből készítünk egy normál adag bort, így mindkét szüretből ki lehet válogatni a legjobb minőségű szőlőszemeket, a szőlő hitványabb fele pedig megy a kukába. Persze ezzel a logikával tisztán fehér vagy tisztán vörös boroknál is lehetne kombinálni a szőlő-tokeneket, amit ugye a szabályzat egyértelműen tilt.

Az, hogy mennyire könnyű a hivatalos szabály szerint jó minőségű rosét és pezsgőbort készíteni, izgalmas kérdés, hiszen az egyszínű borhoz képest dupla- vagy triplaannyi szőlőt kell hozzájuk "feláldozni", de ha jól emlékszem, akkor borrendelés kártyákon lévő jutalom bőségesen kárpótol ezért, így ebből a szempontból valóban lehet értelme nehezíteni a szabályokon.

Ami számomra tematikusan problematikus, az az, hogy év végén nem csak a borok, hanem a taposókádban lévő szőlők minősége is javul. Biztos van olyan, hogy jót tesz a bornak (különösen édesség szempontjából), ha a szőlőt érlelik még a napon egy ideig, de biztos, hogy nem évekig. Különösen extrém, hogy egy gyenge, 1-es minőségű szüretből 8 évvel később 9-es minőségű bort lehet palackozni.

Logikusabbnak tartanám, ha azok a szőlők, amikből nem lesz bor év végéig, tönkremennének, elvesznének. Persze ez kicsit megborítaná a játékmenetet, de talán nem lenne baj, ha a játékosok arra lennének ösztönözve, hogy csináljanak bort vagy adják el a felesleges szőlőjüket (azt gyanjtom, hogy ez utóbbi funkciót egyébként is ritkán alkalmazzák a legtöbben).

Bejegyzés: - Stokes, hozzon fel egy palack Chateau Lafite-et.
süti beállítások módosítása